O nas

O Akademii i Klubie Leśnik Kliniska

W 1995 roku grupa pracowników Nadleśnictwa Kliniska wraz z innymi mieszkańcami Klinisk, postanowiła zawiązać klub sportowy pod nazwą Leśnik Kliniska. Nazwa klubu od samego początku nawiązywała do mocnych relacji społeczności lokalnej z lasami oraz samym Nadleśnictwem Kliniska.
W pierwszym etapie klub zrzeszał tylko sekcje seniorów, która występowała w niższych ligach struktur piłkarskich organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.
W 2000 roku została nawiązana współpraca z miejscową szkoła a co za tym idzie nazwa klubu zmieniła się na Uczniowski Klub Sportowy Leśnik Kliniska. W klubie zostały utworzone dwie grupy młodzieżowe : trampkarze oraz juniorzy.
Klub w początkowych latach istnienia rozgrywał mecze na różnych obiektach w samych Kliniskach jak i w innych miejscowościach ( Szczecin, Rożnowo, Goleniów). Obecnie klub dysponuje obiektem trawiastym, na którym z roku na rok infrastruktura oraz sama murawa wygląda coraz to lepiej.
Od 2017 roku w klubie funkcjonuje akademia piłkarska szkoląca obecnie około 75 zawodników oraz zawodniczek w wieku od 4 do 14lat. Sekcja seniorów zrzesza obecnie 31 zawodników. Zajęcia są prowadzone przez 5 trenerów z licencjami UEFA. Sekcje dziecięce odnoszą coraz więcej sukcesów w ogólnopolskich turniejach typu Deichmann itp.
Jako klub stawiamy przede wszystkim na ogólny rozwój dzieci pod każdym aspektem (piłkarskim, ruchowym, intelektualnym ).Naszym głównym kierunkiem jest od zabawy do sportu.
Zapraszamy na zajęcia – do zobaczenia.

Więcej informacji na Facebook Leśnika Kliniska:

Scroll to Top